    Burst 24 L - Medium Backpack for Men  AQYBP03114
  • Sold Out
Burst 24 L - Medium Backpack for Men Men Blue Medium Backpack
Eco-Bonus
OUTLET
OUTLET
Out of Stock
Colour sea port
  • SEA PORT (brn0)
  • BLACK/BLUE (xkkb)
  • HERITAGE HEATHER (sgrh)
  • IRON GATE (kzm6)
  • NUGGET GOLD (yma0)
  • BLACK (kvj0)
  • SEA PORT (brn0)
Size 1sz
  • 1SZ
Out of Stock
This product is currently out of stock.
Shop Other Options
Men Blue Medium Backpack
Style AQYBP03114 Color Code brn0
Features
  • Recycled Fabric: REPREVE™ traceable, recycled polyester made from plastic bottles
  • 2 zip compartments
  • 1 padded front zip pocket
  • Straps: Adjustable padded shoulder straps
  • Padding: Padded back panel and shoulder strap
  • Internal organiser
  • Size: 17.3" [H] x 11.4" [W] x 7.9" [D] / 44 [H] x 29 [W] x 20 [D] cm
  • Volume: 24 L capacity
Composition
[Main Fabric] 100% Polyester